Ödeme ve Teslimat Kuralları

3 İş Günü İçerisinde Kargoya Verilir Bilgisinden Ne Anlamalıyım?

Web sitemizden sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin en kısa sürede tarafınıza gönderilmesini hedeflemekteyiz. Siparişinizi oluşturmanızdan kargoya teslim edilene kadar olan süreç çeşitli aşamalardan geçmektedir. Bu aşamalarda oluşabilecek aksamalar ve/ veya yasal-sözleşmesel süreler saklı kalmak kaydı ile siparişinizin 3 iş gününde kargoya verilmesi planlanmaktadır.

Siparişlerim Hangi Kargo Firması ile Gönderim Yapılacaktır?

ikbalhome.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizin gönderimi anlaşmalı kargo firmamız Sürat Kargo ile belirttiğiniz teslimat adresine gönderilecektir.

Kargo İçin Ne Kadar Ödeme Yapmam Gerekiyor?

ikbalhome.com üzerinden yapılan alışverişlerde, kargo fiyatı ; hacim, ağırlık ve gönderimin yapılacağı yere göre değişkenlik göstermektedir. Siparişinizi oluşturmadan önce ürün detayının yer aldığı sayfalardaki “kargo fiyatını hesapla” başlığı altından yaklaşık kargo tutarını hesaplayabilirsiniz.

Siparişimin Kargoya Verildiğinden Nasıl Haberdar Olurum?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde , üyeliğiniz sırasında vermiş olduğunuz mail adresi ve cep telefonuna , kargonuzun gönderildiğine dair e-mail /sms gönderilmektedir.

Siparişim Kargoya Teslim edildikten sonra ne kadar süre içinde tarafıma ulaşır?

Ürününüzün kargoya teslim edildikten sonra tarafınıza ulaşması, kargo firmasının , bulunduğunuz il ve ilçeye teslim edilme süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Kargo teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Ürününüzü teslim aldıktan hemen sonra üründe bir hasar olup olmadığını kargo görevlisinin yanında kontrol ediniz. Bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü sağlam bir şekilde teslim aldığınız kabul edilir.

Adresime yakın kargo şirketi bulunmakta , siparişimi kargo şirketinden teslim alabilir miyim?

ikbalhome.com üzerinden verdiğiniz siparişler sadece vermiş olduğunuz adrese teslim edilmektedir. Kargo şubelerinden teslimat yapılmamaktadır.

Kargo firması teslimat adresimde beni bulamazsa ne olur ?

Anlaşmalı çalıştığımız kargo firmaları, teslimat adresinde herhangi birine ulaşamaz ise kapıya pusula bırakır. Pusula üzerinde teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon numaraları yer alır. Pusula üzerinde yer alan bilgiler doğrultusunda kargo şubesi ile iletişim kurarak teslimat ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürününüz 3 gün boyunca ilgili kargo şubesinde bekletilir, bu süre içinde de teslimat yapılamaz ise siparişiniz firmamıza geri gönderilir.

Kargo Teslimat adresimi nasıl değiştirebilirim ?

Teslimat adres değişikliğine yönelik talebiniz, sadece siparişinizin tedarik süreci içerisinde iken gerçekleştirilebilir. Talebiniz için , info@ikbalhome.com'a e-mail gönderebilir ve Müşteri Hizmetleri'ne ulaşabilirsiniz. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra teslimat adresine yönelik herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.

Kargomu nasıl/nerden takip edebilirim ?

ikbalhome.com'a üye girişi yaptıktan sonra '' kargo takibi '' bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz.